Podpořte prosím přání dětí dětského domova

(Daruj sen! | Donio)

Luhačovický běh Kerteamu

01.11.2014 00:00
V sobotu 1. listopadu 2014 byly pozvány děti z dětského domova v Uherském Ostrohu panem Daliborem Slovákem a běžeckou skupinou Kerteam na Luhačovický běh Kerteamu. Soutěžilo se podle věkových kategorií, děti do 6 let běh na 100 metrů, dívky a chlapci do 9 a do 12 let běh na 300 metrů, dívky a chlapci do 15 a do 18 let běh na 1000 metrů a nakonec ženy a muži do 40 a nad 40 let běh na 4500 metrů. Na startu se sešlo několik desítek zdatných sportovců, běhalo se na asfaltu a ti starší i v náročném kopcovitém terénu nad lázeňským areálem po lesních stezkách a stezičkách. Všechny kategorie byly náročné, ale do cíle dorazili všichni závodníci.

A jaké výsledky dosáhly závodníci z dětského domova?

V kategorii dívek do 12 let 1. místo Natálie Svobodová, 2. místo Marie Rohanová.

V kategorii chlapci do 12 let 3. místo Filip Mucha, 4. místo Lukáš Malík a 5. místo Miroslav Mucha.

V kategorii chlapci do 15 let 3. místo Jan Nejedlý.

V kategorii dívky do 15 let 5. místo Veronika Pagáčová.

Všem našim závodníkům musíme blahopřát k dosaženým krásným výsledkům a k úspěšné reprezentaci dětského domova na veřejnosti.

Součástí dopoledne byl i doprovodný program, který byl připraven ve spolupráci s Patrikem Hetmerem, reprezentantem ČR v alpském lyžování zrakově postižených sportovců a účastníkem paralympijských her v Soči. Všichni zúčastnění měli možnost vyzkoušet si své pohybové dovednosti při zrakovém omezení.

Děkujeme organizátorům a běžecké skupině Kerteam za pozvání, za krásné a sportovně strávené sobotní dopoledne v zdravém prostředí lázeňského areálu v Luhačovicích.