Podpořte prosím přání dětí dětského domova

(Daruj sen! | Donio)

52. Ročník Slováckého běhu

11.10.2009 17:57

Stalo se již pomalu tradicí, že děti z Dětského domova Uherský Ostroh se každoročně účastní Slováckého běhu v Uherském Hradišti. Ten v tomto městě pořádá místní AC Slovácká Slávia a běh je součástí Běžeckého poháru 2009 o nejlepšího běžce a běžkyni ČR. Prostě soutěž našlapaná zvučnými atletickými jmény a mezi nimi neznámé děti z DD. Tak tomu bylo i letos. Akce připravená a …. lilo jako z konve … ovšem jen do začátku prezentace závodníků. Prcky, resp. účastníky kategorií minižačky a minižáci, mladší žačky a mladší žáky, přivezl strýc František autem, ti starší se projeli vlakem. Na nádru v UH je čekala teta Liba se strýcem Jozefem a šlo se registrovat, vypisovat soupisky, lístečky do tomboly, atd, atd. Ve tvrdé konkurenci registrovaných běžců se vůbec neztratil Pavel a jeho brácha Mirek, kteří si ve svých kategoriích doběhli pro sedmé místo. Aneta zase měla to štěstí, že děvčat běhalo málo a připadlo na ni čtvrté místo. Důležité však je, že trať proběhli všichni a nikdo nevzdal. Závěr vždy patří všelidovému běhu v délce 2200m, kde běželo všech 29 dětí i vychovatelů z DD. Nejen, že si vyběhali pamětní trička, ale vyhráli také soutěž o nejpočetnější skupinu. Na Tomáše a Sáru se ještě usmálo štěstí a vyhráli ceny v tombole. Přestože i v průběhu závodu silně zapršelo, měly děti dobrý pocit z příjemně prožitého dne. Za všechny to krásně shrnula Kateřina – než uklízet, vařit, prát, žehlit a učit se, raději budu běhat po Hradišti.